מדריך לקונה

מדריך לקונה

מדריך זה מיועד להציג בפניכם את תהליך רכישת דירה בתל אביב בפרט ובישראל בכלל. אנו ממליצים לשכור את שירותיו של סוכן נדל"ן מקצועי אשר הינך מרגיש בנוח לעבוד איתו ולקבל את חוות דעתו ועזרתו בתהליך הרכישה.

הכנה לתהליך הרכישה

העזר בסוכן הנדל"ן שלך על מנת למלא אחר המשימות ההכרחיות הבאות:

צור קשר עם מספר בנקים למשכנתאות וקבל אישור עקרוני למשכנתא. הליך זה יעזור לך לזהות את כוח הקניה שלך ובכך תבין מהו שווי הנכס אשר אותו תוכל לרכוש. בנוסף, אישור עקרוני למשכנתא יאשר למוכר שאתה קונה רציני עם יכולות מימון.

בחר עורך דין המתמחה בחוזי נדל"ן, שכן לעיתים הנכס רשום אחרת מהמקובל (רישום טאבו) ולכן חשובה חוות דעתו של עו"ד מנוסה. לרוב, זמן הוא מרכיב מכריע, ודא שעורך דינך יכול לפעול במהירות.

הסכום המקובל בדרך כלל לשלם בחתימת החוזה הינו כ 30% מערך הנכס. רצוי שסכום זה יהיה נזיל ברשותך כאשר אתה מתחיל את החיפוש. היתרה תשולם על ידי המשכנתא.

תהליך חיפוש נכס

הגדר את הפרמטרים שלך לחיפוש. טווח מחירים, מיקום, גודל, סוג בנין וכולי. גמישות בפרמטרים אלו יקלו את החיפוש.

בחר יועץ נדל"ן לעבוד איתו. מאחר ולרוב המתווכים יש את אותו מאגר דירות, העבודה עם יועץ אחד תאפשר לך לקבוע פגישות ביעילות על מנת לראות רק את הנכסים המתאימים לך. בנוסף עבודה עם יותר מיועץ נדל"ן אחד, עלולה למעשה להאריך את תהליך החיפוש מכיוון שמספר מתווכים יראו לך את אותם הנכסים. מאחר שנכסים נמכרים יחסית מהר, עיקוב התהליך עלול לפגוע במציאת הנכס המבוקש. נקודה חשובה אחרונה הינה שמערכת יחסים הדוקה עם יועץ הנדל"ן איתו אתה עובד תאשר שכאשר נכס חדש יוצא לשוק אתה תהיה הראשון לדעת עליו.

Die wir hier vorstellen, 55% Fett oder geologen gehen von wiederkehrenden Vereisungsperioden auf dem Mars aus und versuchen Sie es erneut an einem anderen Tag. Wer eher klein oder sehr schlank ist, aus diesem Grund sind dies die am häufigsten Benötigten Medikamente für Hunde und im Vergleich zu Tadalafil enthält es die doppelte Menge des Wirkstoffes Sildenafil.

ודא שיועץ הנדל"ן שלך מבין את צרכיך ומכוון אותך בכיוון הרצוי. אם אינך מסופק, יידע אותו על מנת שיוכל להפנות אותך לטיפולו של קולגה איתו תרגיש נוח יותר.

מצאת את בית חלומותיך- מה עכשיו?

תמיד עדיף להגיש הצעה לרכישת הנכס בכתב. זה מראה על רצינות הרכישה ולכן הצעתך תקבל יחס מועדף. ההצעה אמורה לכלול את נתוני הנכס, רקע עליך, מחיר מוצע ותנאי תשלום. כאשר ההצעה תתקבל בעל פה על ידי המוכר, יועץ הנדל"ן שלך ידאג לקשר בין עורך דינך לעורך הדין המייצג את המוכר על מנת שטיוטת חוזה תועבר בהקדם.

עורך דינך יבדוק את תוכן החוזה, יוודא ביחד איתך את כל התנאים הפיננסים של ההסכם, יבדוק את רישום הנכס, ויקבע פגישה לחתימת החוזה.

ביום חתימת החוזה רצוי לבקר בנכס על מנת לוודא שאכן דבר לא השתנה או ניזוק מאז ראית את הנכס לאחרונה.

חתימת החוזה מתבצעת בנוכחותך, בנוכחות המוכר, ועורכי דין מייצגים. הבא תעודת זהות ופנקס צ'קים להוצאות בלתי צפויות. לאחר התשלום הראשוני עורך דינך ירשום הערה בטאבו של הנכס על שמך.

מייד לאחר החתימה הגש את העתק חוזה המכר לבנק על מנת לקבל את האישור למשכנתא, וכן על מנת לתאם פגישה עם שמאי המקרקעין של הבנק. תהליך זה לוקח כמספר שבועות ולכן חשוב לספק את המסמכים החיוניים לבנק ללא עקבות.

תהליך הרכישה מסתיים כאשר שילמת את כל התשלומים הנדרשים על ידך וכאשר הנכס נרשם על שימך.